ONSDAGSHERRERne

Vinterturnering

 

April/maj

Række A Resultat        Afgør
1 Nicolai Milling      20
2 Thomas Thestrup      19            3. score
3 Stig Nielsen      19
4 Hans Harder      17
5 Karsten Flemin      17              HCP

 

Række B Resultat        Afgør
1 Bjarne Madsen      20
2 Bjarne Jensen      19           3. score
3 Søren de Lichtenberg      19
4 Peter Gram-Nielsen      18           3. score
5 Anders Christensen      18
6 Sten Andersen      17

 

Række C Resultat        Afgør
1 Flemming Stig Lauritsen      22
2 Ole Baun      20
3 Jørgen Lundgaard      18
4 Lars Thomsen      17         3. score
5 Kurt Koudal Petersen      17
6 Bo Jürgensen      16

 

Række Tee44/D Resultat
1 Bent Krogsaa      22         3. score
2 Knud Østergaard Hansen      22
3 Mogens Reichhardt     20

Præmierne uddeles ved midtvejsmødet den 8 juli og på kontoret 2 uger her efter.
Uafhentede præmier overgår til klappepræmier ved afslutningen den 6. oktober.

Juni

Række A Resultat        Afgør
1 Karsten Flemin      20
2 Kevin Mylle Gøtze      19            3. score(5)
3 Jesper Tolman      19            3. score(0)
4 Johnny Kofoed-Jensen      18
5 Christian Poulsen      17
Række B Resultat        Afgør
1 Bjarne Madsen      20
2 Bo Juul Bolbroe      17           3. score(7)
3 Mikkel Lund      17           3. score(6)
4 Mogens Haagensen      17           3. score(2)
5 Karsten Melson      17           3. score(0)
6 Bjarne Jensen      16           3. score(4)

 

Række C Resultat        Afgør
1 Bent Frydenlund      19
2 Børge Svendsen      18         3. score(8)
3 Erik Larsen      18         3. score(0)
4 Jens Voeterman      17
5 Jørgen Jensen      16
6 Jørgen Engenlund-Mikkelsen      12

 

Række Tee44/D Resultat
1 Mogens Reichart      22
2 Jens Grove Rasmussen      20
3 Bent Krogsaa      19         3. score(6)

Præmier bliver uddelt ved vores midtvejsmøde (husk tilmelding i golfbox) den 8 juli og vil kunne afhentes på kontoret 14 dage her efter.

Uafhentede præmier vil blive anvendt som klappepræmier ved vores afslutning den 6. oktober.

Juli

 

Række A Resultat        Afgør
1 Thomas Thestrup      19
2 Ken Rosenvinge      18
3 Karsten Flemin      15            3. score(4)
4 Jens Tønnesen      15            3. score(1)
5 Casper Vesti Christensen      15            3. score(0)
Række B Resultat        Afgør
1 Bo Juul Bolbroe      18           3. score(5)
2 Torben Ericks      18           3. score(0)
3 Mikkel Lund      16
4 Carsten Salling      15           3. score(4)
5 Truels Hjort      15           3. score(3)
6 Søren De Lichtenerg      13

 

Række C Resultat        Afgør
1 Bent Frydenlund      20         3. score(8)
2 Jesper Lauritsen      20         3. score(0)
3 Peter Frederiksen      15
4 Jørgen Engelund-Mikkelsen      14         HCP
5 Kjeld Holm      14
6 Erik Larsen      12         3. score(2)

 

Række Tee44/D Resultat
1 Ole Falcke      20
2 Knud Ø Hansen      19
3 Mogens Richard      18         3. score(6)

Præmier kan afhentes på kontoret indtil den 22 august.
Uafhentede præmier vil overgå som klappepræmier ved afslutningen den 6. oktober.

August

 

Række A Resultat        Afgør
1 Carsten Skovgaard      18
2 Nikolaj Milling      15            3.score(2)
3 Jens Tønnesen      15            3.score(0)
4 Hans Harder      13
5 Jan Hyld Peitersen      12
 

 

Række B Resultat        Afgør
1 Flemming Andersen      17
2 Anders Christensen      16           HCP
3 Bjarne Jensen      16
4 Carsten Salling      15
5 Peter Gram Nielsen      13
6 Søren Stig Hansen       9           HCP

 

Række C Resultat        Afgør
1 Bjarne Prip      18
2 Bo Jürgensen      14
3 Rene Elgaard      13
4 Jens Voetmann      12         HCP
5 Jørgen Jensen      12
6 Lars Thomsen      12         3. score(1)

 

Række Tee44/D Resultat
1 Mogens Johansen      22
2 Mogens Richard      19
3 Bent Krogsaa      18

 

Præmier vil kunne hentes på kontoret 14 dage efter den 2/9-2021.
Uafhentede præmier vil overgå til klappepræmier ved afslutningsmiddagen.

September

Række A Resultat        Afgør
1 Nicolaj Milling      22
2 Jan Hyld Peitersen      20            3.score(8)
3 Johnny Kofoed-Jensen      20            3.score(7)
4 Carsten Skovgaard      19
5 Jens Tønnesen      18

Række B Resultat        Afgør
1 Bjarne Jensen      20           3.score(6)
2 Rene Stauning      20           3.score(0)
3 Truels Hjort      19           3.score(7)
4 Torben Erich      19           3.score(1)
5 Flemming Andersen      18
6 Allan G Svendsen       16

 

Række C Resultat        Afgør
1 Rene Elgaard      22
2 Povl Pedersen      20
3 Jens Pedersen      17
4 Ulrich Machlet      16
5 Flemming Stig Lauritsen      15         3.score(6)
6 Jørgen Lundgaard      15         3. score(0)

 

Række Tee44/D Resultat
1 Niels Henrik Bech      22
2 Knud Østergaard-Hansen      20         3.score(9)
3 Mogens Richard      20         3.score(8)

 

Præmier uddeles ved afslutningsmiddagen den 13 oktober.

Årets resultat

GRUPPE:   A
Nicolaj Milling 94
GRUPPE:   B
Bjarne Jensen 82
GRUPPE:   C
Bent Frydenlund 76
GRUPPE:   D
Mogens Richard 102

Onsdagsherre cup

Årets cup turnering blev vundet af Jens Tønnesen.

Bemærk at for ikke spillede matcher er vinder fundet ved lodtrækning.

Som det fremgår af nedenstående bliver finalen imellem Ole Haag og Jens Tønnesen.

OH Cup semifinaler

Eclectic

GRUPPE A
Stig Nielsen 57
Kasper Visti Christensen 58
Michael Wille 59
Nicolaj Milling 60
Thomas Testrup 61

 

GRUPPE B
Poul Grønbek 64
Truels Hjort 65
Bjarne Jensen 66
Bjarne Madsen 67
Carsten Salling 67

 

GRUPPE C
Jesper Lauritsen 74
Bjarne Prip 75
Bo Grenaa Hansen 75
Jørgen Jensen 76
Bent Frydenlund 76

 

GRUPPE D
Bent Krogsaa 69
Niels Herik Bech 70
Mogens Richard 76